Ağrı Güncel Haber

Vanlı Hekim Corona Virüsünün İlacını Bulduğunu İddia Etti

Vanlı Hekim Corona Virüsünün İlacını Bulduğunu İddia Etti
45 views
05 Mart 2020 - 1:48

Van’da yaklaşık 30 yıldır hekimlik görevini icra eden Mehmet Kasım Alageyik, corona virüsüne ilaç bulduğunu iddia etti.

Yaptığı açıklamada ” İlaç yüzde 100 iyi gelecek. Devlet gelsin, vereyim. Test etsinler. Bu ilaçlar 15 ile 20 gün içerisinde hastayı tedavi eder.” söyleyen Alageyik, geliştirdiği ilacın bitkisel ürünlerden elde ettiğini ve daha önceden kanser,tümör, astım ve bronşit gibi birçok hastalığa çare olduğunu söyledi.

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Alageyik, “Televizyondan öğrendim. Akciğer filmlerini çekiyorlar. Ben de filmlerden biraz anlıyorum. Akciğerdeki o virüs; orayı çürütüp, akciğeri devre dışı bırakıyor. Ben de astım, bronşit, akciğer kanserlerini tedavi ettiğim için biliyorum. Bu hastalıklar tedavi oluyorsa, bu da tedavi olur. Yüzde 95, hatta yüzde 100 ilacın koronavirüse iyi geleceğini diyebilirim” ifadesini kullandı.

Herkesin Sağlığına Kavuşmasını İstiyorum!

Alageyik ürettiği ilacın devlet tarafından değerlendirmeye alınmasını istediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Ben bunu değerlendirmelerini istiyorum. Bana el atsınlar, yardımcı olsunlar, ben de bu vatana, bu millete hizmette bulunayım. Bu ilaçların hiçbiri boşuna değildir. İlaçlarımın çoğunu tahlil etmişim ve ona göre tedavi yapıyorum. Kafadan atmıyorum. Devlet yardımcı olsun patentini çıkarayım. Herkes sağlığına kavuşsun istiyorum” dedi.

Koronavirüs ilacının üç ayrı ilaçtan oluştuğunu belirten Alageyik, “İki tanesi tek ve ayrı otlardan oluşurken üçüncüsünü ise 5 otun karışımından elde ettim. Biri akciğerdeki virüsü öldürürken, biri akciğerdeki mikrobu dışarı atıyor, biri de tahrip olan akciğeri yeniliyor. İlaç yüzde 100 iyi gelecek. Devlet gelsin, vereyim. Test etsinler. Bu ilaçlar 15 ile 20 gün içerisinde hastayı tedavi eder” dedi.

Yaptığı açıklamada 500’e yakın kanser hastası olduğunu belirten Alageyik, sözlerine devam etti :

“Sedef hastalığı ve bazı şeker hastalıkları hariç hemen hemen tüm hastalıklara iyi geliyor. Beyin felci, sarılık, sara, kalp ve böbrek yetmezlikleri, prostat, kangren, tümör, mide kanseri, cilt kanseri ve egzamaları, damar tıkanıklığı ile bel fıtığını tedavi ediyorum. Sadece kanserli 500 hastam var. Bunun yanında Ankara’daki bir doktorun 16-17 gün ancak yaşayabilir dediği bir hasta geldi. Beyin tümörü 7 santimetreydi ve şuuru gitmişti. Ben 15 günde tedavi ettim, şuuru yerine geldi. 4 ay içerisinde de beyin tümörü, akciğer ve mide kanserinin de olduğu hastayı tedavi ettim. Şimdi sağlığı yerinde ve yaklaşık 80 yaşındadır.”

Hekimliği dedesinden öğrendiğini dile getiren Alageyik, “Dedem, annem ve halam hekimlik yapardı. Ben de onlardan öğrendim. Ürünlerin bir kısmını dağlardan topluyorum. Bir kısmını İran’dan bir kısmını da Mersin’den getiriyorum. Her bölgenin otu ve dolayısıyla ilacı farklıdır. Burada olan Mersin’de olmaz, Mersin’de olan burada olmaz. Onun için dışarıdan getiriyorum. Bazı ilaçlar tek ottan oluşurken bazı ilaçlar ise 5-6 ottan oluşuyor. Kaynatarak suyunu süzüyorum. Daha sonra buzdolabında muhafaza edip hastalara tarif ederek veriyorum” diye konuştu.

voir film

afdah movies